ویلای جنگلی یا ساحلی؟ مسئله این است!

مزایا و معایب ویلای ساحلی و جنگلی

بسیاری از افراد هستند که عمری را در شهر و شلوغی آن گذرانده و تن به دود و دم آن می‌دهند. سپس روزشماری می‌کنند تا لحظه‌ی که بتوانند حداقل چند روزی را از آن جهنم فرار کرده و به دیار سرسبز و جنت‌نشان شمال بروند و نفسی تازه کنند. آری این دسته افراد کم نیستند و تازه شمارشان هر روز هم در حال افزایش است. این افراد سرانجام به شمال می‌روند، اما دو انتخاب مهم پیش روی خود می‌یابند؛ اول، ویلای جنگلی، دوم ویلای ساحلی. اما نکته‌ی تلخ اینجاست که هیچ یک از مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی آگاه نیستند!

خرید ویلا در شمال، امروزه دیگر نه به چشم تفریح و سرگرمی و گذران اوقات فراغت، بلکه به عنوان یک سرمایه‌گذاری برشمرده می‌شود که البته بسیار هم پرسود است و بازدهی بالایی دارد. خیلی‌ها دیگر ویلا را برای خودشان نمی‌خواهند، بلکه آن را اجاره داده و از این راه کسب درآمد می‌کنند، اما نمی‌دانند که ویلای جنگی بهتر است، یا یک ویلای ساحلی.

در این مقاله از انبوه سازان آراد، قصد داریم تا با شما در رابطه با مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی حرف بزنیم. به طبع هر کدام از این دو نوع، نقاط ضعف و قوت خود را دارند که در این مقاله به معرفی تمام آنها خواهیم پرداخت.

پس با ما همراه باشید!

 

اصلا چرا باید در شمال ویلا بخریم؟

در ابتدای هر چیز اصلا بهتر است مشخص کنیم که چرا قصد خرید ویلا در شمال داریم؟ چه هدفی پشت پرده‌ی این تصمیم ما وجود دارد؟ اصلا مهم‌تر از آن چرا مردم اینقدر به خرید ویلا در خطه‌ی شمالی کشور مشتاق شده‌اند؟ اصلا چرا شمال؟ مگر شمال چه ویژگی خاصی دارد؟

قبل از اینکه وارد بحث اصلی مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی شویم، بهتری است به درک درستی برسیم، تا بعد بتوان جواب روشن، دقیق و درستی به مسائل بدهیم. اولین و مهم‌ترین پاسخ این سوال، در وجود خود شما نهفته است. همه چیز به ذوق و نظر و سلیقه‌ی شما بستگی دارد. اگر دوست دارید در شمال یک ویلا داشته باشید، حتما باید این کار را انجام دهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه چیز درباره‌ی منطقه آزاد انزلی؛ موقعیت جغرافیایی، خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

اما گذشته از سلیقه، ویژگی‌های خطه‌ی شمال، باعث شده که میلیون‌ها نفر به سمت سه استان مازندارن (که مازندران شهر ما یاد باد…)، گیلان وگلستان جذب شوند. آب و هوای بهشتی، جنگل سرسبز و آبی نیلگون، آسمان پاک و بدون آلاینده و البته بسترها و پتانسیل‌های موجود برای سرمایه‌گذاری که البته بازده بالا و سود زیادی دارد و سرمایه‌ی اولیه را در اندک مدتی باز می‌گرداند، باعث شده تا محبوبیت شمال روز به روز بیشتر شود.

 

تفاوت‌ ویلای جنگلی و ساحلی در چیست؟

قبل از اینکه رسما وارد بحث اصلی این مقاله شویم و همه چیز را درباره‌ی مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی با شما در میان بگذاریم، لازم است تا چند نکته را درباره‌ی تفاوت‌های این دو نوع ویلا، خدمتتان عارض شویم تا به درک عمیق‌تری نسبت رسیده و انتخاب را با دانش بیشتری انجام دهید.

مهم‌ترین تفاوتی که در بین خرید ویلا در شمال، بین جنگلی و یا ساحلی وجود دارد، اول، تفاوت قیمت است و دوم، تنوع و فراوانی است. ویلای ساحلی، به طبع کمتر است، گزینه‌‌های بسیار محدودتری برای انتخاب وجود دارد و البته قیمت آن هم نسبت به ویلای جنگلی، بسیار بالاتر است؛ ولی جای نگرانی نیست، تیم انبوه سازان آراد پشتیبان شما خواهد بود.

در مقابل ویلای جنگلی بسیار فراوان است، در هر شهری از شمال هم بخواهید پیدا می‌شود و خوشبختانه قیمت آن هم کمتر خواهد بود.

اول: ویلای ساحلی

ساحل نقطه‌ی شگفت‌انگیزی است که سه پدیده‌ی طبیعی، سه تجلی قدرت خدایی به هم می‌رسند و با هم طلاقی می‌یابند: اول آبی نیلگون امواج دریا، دوم شن و ساحل نقره‌فام و سوم، طلایی خوش‌رنگ غروب. اصلا وصف لذت و شوری که در تماشای این پدیده وجود دارد، در کلام نمی‌گنجد و دستانی ماهر می‌خواهد، تا بلکه بتواند دو خطی از آن بازگو کند.

به آرامش و آسایشی فکر کنید که یک روز صبح، هنگام بیدار شدن از خواب، در ویلای ساحلی خود احساس می‌کنید. چه صدایی از نوای خوش امواج و نغمه‌ی نسیم و آواز مرغان دریایی بهتر است؟ اما گذشته از این جلال و زیبایی وصف‌ناپذیر، دانستن مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی خوش‌تر است:

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طراحی ویلا به سبک مدرن؛ نکات کاربردی + بایدها و نبایدها

• مزایای ویلای ساحلی

چه مزیتی بهتر و بالاتر از زیبایی‌هایی که در بالا ذکر کردم؟ مگر آدمی دیگر از این بیش چه می‌خواهد؟ اما صبر کنید! هنوز تمام نشده است. داشتن یک ساحل اختصاصی و خصوصی برای خود، آروزی هر کسی است. تازه، ویلای ساحلی به امکانات شهری بسیار نزدیک‌تر بوده و رفاه بیشتری هم در دسترس خواهد بود. به علاوه اگر قصدتان کسب درآمد با ویلای ساحلی است، باید بدانید که بعد از خرید ویلای ساحلی، حسابی نانتان در روغن خواهد بود و آن سرمایه‌ای که برای خرید کنار گذاشته بودید، در اندک مدتی باز خواهد گشت.

• معایب ویلای ساحلی

مهم‌ترین عیب این نوع ویلا، همانطور که پیشتر در بخش‌های قبلی ذکر کردم، این است که قیمت این ویلاها بسیار بالاست و خریدنش کار هر کسی نیست. دوم آنکه تنوع ویلای ساحلی بسیار کم است و گزینه‌های خیلی کمی برای خرید وجود خواهد داشت، واقعا هم بدیهی است، چه کسی دلش می‌آید از خیر چنین لعبتی بگذرد؟

ولی خب تیم ما، یعنی انبوه سازان آراد، می‌تواند کمک بزرگی در این زمینه باشد. و البته موضوع دیگر اینکه، زندگی در ویلای ساحلی، آن هم در فصل تابستان، کمی سخت است؛ چراکه هوای شمال در تابستان، هم بسیار گرم است و هم بسیار شرجی است. پس این مورد را هم به خاطر بسپارید.

دوم: ویلای جنگلی

می‌دانید بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین روانکاو دنیا که می‌تواند در کوتاه‌ترین مدت حالتان را از این رو به آن رو کند کیست؟ جنگل! مادر طبیعت، بزرگترین حامی بشریت است؛ دست آغوش و نوازش بر سر فرزندان خویش می‌کشد و نعمت و موهبتش را بر آنان ارزانی می‌دارد. قدم زدن در جنگل، لمس درخت، بوییدن گل‌ها و سبزی‌های کوهی، لذتی دارد که زبان قاصر می‌ماند از تعریفش.

اصلا شمال را همه نه به خاطر آبی دریایش، بلکه به خاطر سبزی بی‌همتای جنگل‌هایش می‌شناسند. جنگل‌های پرمهری که با آغوش باز و رویی گشاده، پذیرای مسافرین و گردشگران هستند و شاعر چه خوش گفت که خاطرات شمال، محال است از یادم برود.

قضاوت را اما، برای بعد از تمام شدن مقاله‌ی مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی بگذارید:

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
هر آنچه که باید درباره‌ی طراحی ویلای مدرن و محوطه ‌سازی آن بدانید!

• مزایای ویلای جنگلی

یعنی تنها همان زیبایی و سرسبزی و مناظر طبیعی برای اینکه به مزیت‌های ویلای جنگلی پی ببرید کم بود؟در ویلای جنگلی هم البته خبری از گرما و شرجی ساحل نیست. گذشته از آن کسانی که به دنبال سکوت و خلوتی بوده و عاشق جاهای دنج هستند، ویلای جنگلی برایشان گزینه‌ی مناسب‌تری خواهد بود.

• معایب ویلای جنگلی

نمی‌توان معایب چندانی برای این نوع ویلا برشمرد. اما معدود مواردی هم وجود دارد که البته اجتناب ناپذیر است. مثلا یکی از موارد که چندان هم به چشم نمی‌آید، بعد مسافت ویلاهای جنگلی از امکانات شهری است. دوم آنکه به دلیل خلوتی محیط اطراف ویلای جنگلی، ممکن است با تامین امنیت آن اندک مشکلی پیدا کنید.سوم اینکه از فضای شهری فاصله داشته و امکانات کمتری در مجاورت این ویلاها هست.

 

سخن پایانی در باب مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی

خرید ویلا در شمال آرزوی هر کسی است و هستند بسیاری از افراد که عمری را با شوق کوچ و زندگی به شمال کشور می‌گذرانند. اصلا امروزه خرید ویلا در خطه‌ی شمال خودش یک راه سرمایه‌گذاری و یک کسب درآمد پرسود است که در کمترین زمان ممکن، سرمایه اصلی را به فرد باز می‌گرداند.

اما همین روند، خودش کم پیچ و تاب ندارد و اگر از کسی کمک نگیریم، ممکن است با مشکلات عدیده‌ای رو به رو و ضرر بسیاری را متحمل شویم. اما خب حالا همه‌ی این حرف‌ها به کنار، کسی که به دنبال خرید ویلاست، معمولا دو انتخاب عمده در برابر خود دارد، اینکه ویلای جنگلی را انتخاب کند، یا یک ویلای ساحلی را خریداری کند.

ما انبوه سازان آراد هستیم، یک تیم حرفه‌ای در حیطه‌ی فروش املاک و مستغلات و هم چنین ساخت ویلاهای شهرکی در محدوده منطقه آزاد انزلی .

در این مقاله قصد داشتیم که اطلاعات جامعی را درباره‌ی مزایا و معایب ویلای جنگلی و ساحلی، در اختیارتان قرار دهیم؛ امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *