نکات مهم برای خرید ویلا در شمال کشور

برای خرید ویلا در شمال کشور با ارزیابی‌های دقیقی درباره این منطقه انجام دهید. در اولین قدم باید بدانید که خرید ویلا با اجاره ویلا در شمال دو مقوله کاملاً متفاوت هستند و نکاتی که برای اجاره ویلا راهبردی محسوب می‌شوند، نمی‌توانند برای خرید ویلا هم مفید باشند.

برای خرید ویلا در شمال ابتدا باید به این موضوع فکر کنید که ویلا را برای سکونت همیشگی می‌خواهید یا تنها برخی از روزهای تعطیل سال در ویلا سکونت خواهید داشت؟

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از ویلاهای شمال در دل جنگل قرار دارند و در این منطقه آنتن ‌هی موبایل بسیار کم است و امکان استفاده از اینترنت را ندارید؛ بنابراین اگر برای اشتغال زایی و کار کردن این خطه را انتخاب کرده‌اید، نباید این نمونه از ویلاها را برای خرید، سکونت و راه اندازی کسب و کار انتخاب کنید.

اگر ویلا را برای گذراندن تعطیلات می‌خواهید، باید به منظره‌ای که روبروی آن قرار دارد توجه ویژه‌ای داشته باشید. ویلاهای جنگلی، ویلا باغ‌ها و ویلاهای ساحلی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح محسوب می‌شوند.

برای خرید ویلا در شمال نباید عجولانه تصمیم گیری کنید

و باید مواردی مانند راه‌های دسترسی به ویلا و امکانات آن را بررسی کنید؛ زیرا اگر بدون دانش کافی و صرفاً به دلیل این که مجذوب محیط ویلا و زیبایی آن شده‌اید دست به خرید بزنید، طولی نمی‌کشد که از انتخابی که داشته‌اید پشیمان شوید؛ اما پس از پایان معامله و عقد قرار دارد بین خریداری و فروشنده، دیگر کار از کار گذشته و نمی‌توانید معامله تمام شده را صرفاً به دلیل این که نظرتان برای خرید تغییر کرده به هم بزنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خرید ویلای ساحلی در گیلان؛ یک سرمایه‌گذاری پرسود،اما کدام شهر؟

در این زمان است که صاحب ویلای خریداری شده تصمیم به فروش ویلا در شمال می‌گیرد و آگهی فروش را در قسمت‌های مختلف شهر و وب سایت‌های مختلف منتشر می‌کند؛ اما با توجه به این که خرید ویلا ناآگاهانه بوده، مشتری مناسبی برای آن پیدا نمی‌شود و ضرر و زیان زیادی متوجه صاحب جدید ویلا خواهد بود.

اگر نمی‌خواهید درگیر مشکلات این چنینی شوید، همان ابتدا باید تمام نکاتی که برای خرید ویلا ضروری است را لیست کرده و با دقت و حوصله آن‌ها را بررسی کنید. سپس با آگاهی کامل دست به خرید ویلای دلخواهتان بزنید.

هنگام خرید ویلا نیازها و محدودیت های خود را بررسی کنید

برخی افراد زمانی که برای خرید ویلا یا هر ملک دیگری اقدام می کنند، در مورد شرایط خرید، امکانات و دسترسی های ویلا، قیمت و … تحقیقات گسترده ای انجام می دهند اما مهم ترین مسئله را از یاد می برند. شما ویلا را خریداری می کنید تا بالاخره از آن استفاده ببرید. حال باید قبل از خرید ویلا نیازهای خودتان را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود خریداری کنید.
علاوه بر این یک سری محدودیت ها نیز وجود دارد که سبب می شود تا نتوانید هر ویلایی را خریداری کنید. از این رو بهتر است عوامل محدود کننده مانند هزینه های در دسترس را هم مورد بررسی قرار دهید.
هنگامی که برای خرید ویلا اقدام می کنید، باید اول دسته بندی های زیر را مد نظر قرار دهید.
– اگر می خواهید ویلایی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد داشته باشید، باید شهرهایی را که گردشگران زیادتری دارند انتخاب کنید. همچنین نیازی نیست حتماً یک ویلای بسیار بزرگ داشته باشید، اکثر گردشگران اجاره ویلا با هزینه کم و متراژ پایین را بیشتر می پسندند. ویلاهای بسیار بزرگ و خاص، مشتریان خاص خود را دارند که ممکن است برای درآمد زایی چندان به دردتان نخورد.
– اگر در خانواده ای کم جمعیت زندگی می کنید، نیازی نیست از ویلاهای متراژ بالا خرید داشته باشید. یک ویلای جمع و جور با محوطه سازی زیبا، می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد تا از آب و هوا و زیبایی های بی نظیر شهرهای شمالی لذت ببرید.
– در صورتی که ویلای خود را برای جشن یا مراسمات مختلف خریداری می کنید یا ممکن است خودتان در این زمینه از آن استفاده کنید، بهتر است ویلایی بزرگ تر به خصوص از نظر وسعت محوطه اطراف آن انتخاب کنید.
روی هم رفته نیاز شما مهم ترین عاملی است که در خرید ویلا باید مورد توجه قرار دهید تا هزینه های خود را بهینه صرف خرید یک ملک با ارزش کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
از سیر تا پیاز خرید ویلا در شمال؛ راهنمای اَکمَل و اَتَم!

موقعیت جغرافیایی ویلا و همسایگی آن را بررسی کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه داشته باشید، موقعیت جغرافیایی ویلا می‌باشد. برای این که موقعیت ویلای مورد نظر را بررسی کنید، لازم است قبل از خرید آدرس آن را از فروشنده یا املاک دریافت کرده و در محل حاضر شوید.

پس از حضور در محل باید این موضوع را بررسی کنید که ویلا تا مرکز شهر چقدر فاصله دارد. معمولاً ویلاهایی که در قلب جنگل واقع شده‌اند از مرکز شهر و زندگی شهرنشینی فاصله بیشتری نسبت به ویلاهای شهرکی، باغ ویلاها و ویلاهای ساحلی دارند. با وجود این فاصله برای خرید باید مسافت زیادی را طی کنید تا بتوانید به فروشگاه‌های سطح شهر دسترسی داشته باشید.

همچنین در صوتی که نیاز به دریافت خدمات درمانی داشته باشید، در دل جنگل هیچ مرکزی برای فوریت‌های پزشکی در نظر گرفته نشده و باید تا شهر حرکت کنید و به نزدیک‌ترین درمانگاه یا بیمارستان بروید.

با وجود این که موارد ذکر شده تنها دو مورد از معایب ویلاهای جنگلی است، اما هنوز هم افراد زیادی صرفاً به دلیل این که علاقه‌مند هستند از زندگی شهری فاصله بگیرند و در سکوت و آرامش چند صباحی را سپری کنند، نسبت به خرید ویلا در شمال در قلب جنگل‌های همیشه سبز اقدام می‌کنند.

ویلاهای ساحلی دسترسی مناسب‌تری دارند، اما با توجه به این که دریای همیشه خروشان در کنار آن‌ها قرار دارد. روزها زمستانی سرد و تابستان‌های شرجی و مرطوب در انتظار افرادی است که نسبت به خرید ویلای ساحلی در شمال اقدام می‌کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه چیز درباره‌ی منطقه آزاد انزلی؛ موقعیت جغرافیایی، خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

ویلاهای شهرکی در نزدیکی شهر ساخته می‌شوند

و تراکم جمعیتی بیشتری نسبت به دیگر نواحی دارند. با وجود این که این ویلاها دسترسی خوبی به امکانات شهری دارند، اما افراد کمی دست به انتخاب آن‌ها می‌زنند؛ زیرا فردی که از زندگی شهری خداحافظی کرده و برای خرید ویلا در شمال اقدام کرده، نمی‌خواهد در یک شهر کوچک‌تر سکونت داشته باشد.

ساکنین ویلا می‌خواهند پنجره را که باز کردند یا صدای دریا را بشنوند و عظمت آن را تماشا کنند یا صدای پرندگان را بشنوند و درختان سر به فلک کشیده را ببیند. به همین دلیل ویلاهای شهرکی با وجود این که امکانات و قیمت مناسب‌تری نسبت به ویلاهای ساحلی ویلاهای جنگلی دارد، اما باز هم مشتریان خاصی حاضر هستند که این ویلاها را برای سکونت و تفریح انتخاب کنند و بیشتر افراد به خرید ویلای شهرکی در شمال به دید سرمایه گذاری نگاه می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی ویلا و همسایگی آن تأثیر زیادی در انتخاب و خرید ویلا دارد؛ بنابراین حتماً شرایط موجود را بررسی کنید و با توجه به ایده آل‌هایی که در ذهنتان دارید نسبت به خرید ویلا اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *