همه چیز درباره‌ی منطقه آزاد انزلی؛ موقعیت جغرافیایی، خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد انزلی

امروزه خرید ویلا در شمال آروزی هر کسی است و همه برای به دست آوردن چنین موقعیتی، سخت تلاش می‌کنند. گذشته از آن دیگر خرید ویلا خودش یک راه کسب درآمد و سرمایه‌گذاری هم هست، که سود آن، با بازدهی بالا، به دست صاحبش باز خواهد گشت. اما شمال به خودی خود، گزینه‌های فراوانی برای این کار پیش روی مخاطب قرار داده که انتخاب بهترینش، بسیار سخت و گیج کننده خواهد بود. ما امروز برای سهل کردن راه شما، قصد داریم تا شما را با موقعیت منطقه آزاد انزلی آشنا کنیم.

منطقه آزاد انزلی، یکی از بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری و خرید ویلاست و پتانسیل بسیار بالایی برای سوددهی دارد. این منطقه امکانات و ویژگی‌های بی‌نظیری دارد و محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است؛ هر روز بیشتر از دیروز، افراد بسیاری به آن جذب می‌شوند. اما آشنایی همه چه بیشتر با این منطقه، ما را در امر خرید ویلا و سرمایه‌گذاری، آگاه‌تر می‌کند.

ما تیم انبوه سازان آراد هستیم، یک گروه راهنمایی و مشاوره در زمینه‌ی املاک و مستغلات و همچنین ساخت ویلا های شهرکی در منطقه آزاد انزلی. هدفمان از مقاله‌ی امروز، آشنایی شما با موقعیت منطقه آزاد انزلی، برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری است، با ما همراه باشید.

 

مختصری از منطقه آزاد انزلی

بندر انزلی، منطقه آزاد انزلی یا به نام قدیم آن، بندر پهلوی هم شناخته می‌شود. به کسانی که اهل بندر انزلی باشد، انزلی‌چی گفته می‌شود و البته به گویش گیلانی بیه پس تکلم می‌کنند. جمعیت آن در سال نود و پنج، حدود 150هزار نفر بوده است، به علاوه گفته می‌شود که انزلی، یکی از متراکم‌ترین شهرهای ایران هم هست.

این شهر از قطب‌های مهم گردشگری، تفریحی، اقتصادی و ورزشی استان گیلان است. آب و هوای آن مثل هرجای دیگر در شمال، مرطوب و ملایم است، میانگین هوای سالانه 16 درجه، تابستانی گرم و شرجی، و زمستانی معتدل دارد. به علاوه بد نیست بدانید که انزلی، پرباران‌ترین شهر ایران نیز هست (با میانگین سالانه 1850 میلی‌متر) و از آن با عنوان «شهر باران» یاد می‌شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکات مهم برای خرید ویلا در شمال کشور

بندر انزلی در سال 1384، به یکی از هفت منطقه‌ی آزاد کشور تبدیل شد و همین اقدام، اولین قدم در راستای پیشبرد بسترهای موجود بود. در طی این اقدام، بندر انزلی با رشد چشمگیری رو به رو شد و افراد زیادی چه برای سرمایه‌گذاری و چه برای خرید ویلا، به این منطقه سرازیر شدند و موقعیت منطقه آزاد انزلی، بیش از پیش رونق گرفت.

 

ایده‌ی تبدیل انزلی به منطقه‌ی آزاد

برای اینکه موقعیت منطقه آزاد انزلی و امتیازاتی که به تبع آن وجود دارد را درک کنیم، بگذارید اصلا نگاهی به این موضوع بیندازیم که ایده‌ی تبدیل انزلی به منطقه‌ی آزاد از کجا شکل گرفته است. با کسب اندکی اطلاعاتی در رابطه با این موضوع، می‌توانیم به راحتی پی ببریم که چرا هر روز افراد بیشتری به خرید ویلا و سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی جذب می‌شوند.

پس از پایان جنگ جهانی، کشورها برای جبران صدمات و خرابی‌های ناشی، در صدد برآمدند که در صنعت و اقتصاد به استقلال دست یابند و یکی از راه‌های تحقق این هدف، ارتقا و اعتلای صادرات بود. صادارات بدون شک رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت، اما باید بستر مناسبی برای حمایت تمام و کمالی از آن، محیا می‌شد.

آن بستر چیزی نبود جر شکل‌گیری مناطق آزاد تجاری در کشور. این مناطق نه تنها موجب گسترش صادرات می‌شدند، بلکه موقعیت مناسبی‌ هم برای شرکت‌های خارجی بودند و البته به اشتغال‌زایی هم کمک شایانی می‌کردند. در ایران اما، این ایده از حدود سال‌ 67 رونق گرفت و در سال 84، بندر انزلی را به یک منطقه‌ی آزاد تجاری، تبدیل کرد.

 

ویژگی‌ها و امتیازات منطقه آزاد انزلی

منطقه آزاد انزلی در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و البته هر روز هم در حال رشد و افزایش است. همین بستر مناسب امتیازات اقتصادی و طبیعی بندر انزلی باعث شده تا خیل عظیمی از گردشگران، مسافران و سرمایه‌گذاران به سمت این منطقه‌ی آزاد جذب شوند. اما بیایید در کنار هم نگاهی بیندازیم به ویژگی‌هایی که موقعیت منطقه آزاد انزلی را تا به این حد رشد و ارتقا بخشیده است:

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طراحی ویلا به سبک مدرن؛ نکات کاربردی + بایدها و نبایدها

• جاذبه‌های طبیعی و گردشگری

بندر انزلی هم درست مثل همه‌ی شهرهای شمال ایران، زیبایی و سرسبزی خدادادی دارد و همچون بهشت برین است. به طبع این بندر هم چیزی نه تنها از باقی کم ندارد، بلکه گل سرسبد شهرهای استان گیلان نیز هست. شهر انزلی به خودی خود یک جاذبه‌ی توریستی محسوب می‌شود، تنوع بالای مناظر طبیعی و گونه‌های جانوری و تالاب‌ها، هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

از جاذبه‌های دیدنی که باعث ارتقای موقعیت منطقه آزاد انزلی شده‌اند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

تالاب بین‌المللی انزلی، موج شکن، برج ساعت، بلوار ساحلی شهر، کاخ موزه نظامی، ساحل قو، پل غازیان و دهکده ساحلی بندر انزلی، اشاره کرد.

• امتیازات اقتصادی و بسترهای موجود

همانطور که خودتان به این موضوع واقفید، بندر انزلی، در حقیقت یک منطقه‌ی آزاد تجاری است و خب مناطق آزاد، دریایی هستند از موقعیت‌های بسیار طلایی برای سرمایه‌گذاری و افزایش سود. انزلی بستر مناسبی است برای صادرات و واردات کالا و تجارت، پتانسیل بالایی هم در این زمینه دارد و تا چند سال آینده پیشرفت و ترقی آن کامل قابل پیش بینی است.

به علاوه این شهر، به عنوان کوریدور شمال به جنوب هم شناخته می‌شود و با تکمیل طرح راه آهن قزوین، رشت و بندر انزلی، به طبع رشد اقتصادی آن هم چند برابر خواهد شد. همین موضوع باعث شده تا موقعیت منطقه آزاد انزلی هر سال بهتر شود، و افراد زیادی به خرید ویلا در این منطقه روی بیاورند؛ حال چه برای اجاره و کسب درآمد، چه برای تفریح و چه برای فروش آن در چند سال بعد، با قیمتی گزاف‌تر.

 

بهترین مناطق انزلی برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

اصلا از ابتدا، هدف اصلی این مقاله این بود تا با نشان دادن موقعیت منطقه آزاد انزلی، مزایا و ویژگی‌های مثبت آن که البته کم هم نیستند، شما به خرید ویلا و سرمایه‌گذاری در این منطقه، تشویق کند. اما چرا از لفظ سرمایه‌گذاری برای این مبحث استفاده می‌کنیم؟ عرضم به حضورتان که، فرقی ندارد شما، با چه هدفی در انزلی ویلا می‌خرید؛ چه برای گذران اوقات فراغت، و چه برای اجاره و کسب درآمد، کلا خرید ویلا، آن هم در شمال کشور، یک سرمایه‌گذاری است،. چراکه از هر جنبه به آن نگاه کنی، برای شما سود به همراه خواهد داشت؛ چه مادی، چه معنوی.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
می‌دانید بهترین زمان خرید ویلا در شمال چه فصلی است؟

خط ساحلی منطقه‌ آزاد انزلی زیاد است و همین باعث شده تا ویلاهای بسیار شیک و متنوعی در سرتاسر این نوار ساحلی ساخته شود. البته باید توجه داشت که خرید ویلا، آن هم ویلای ساحلی، ممکن است برای هرکسی مقدور نباشد. اما خب باز هم جای نگرانی نیست، چون انزلی آنقدر گزینه‌های مناسب دارد که هر کسی را برای سرمایه‌گذاری قادر می‌سازد.

اگر قید خرید ویلا را زده‌اید، راه دیگری که پیش رویتان قرار دارد، خرید آپارتمان است. در داخل بندر انزلی مناطق و محله‌های بسیار شیک و با پتانسیل بالایی قرار دارد که برای سرمایه‌گذاری می‌توان روی آن‌ها حساب کرد، مثلا محله‌های: پاسداران، پل غازیان، خیابان تهران، اسکله موج شکن و خیابان مطهری، برترین مناطق بندر انزلی به حساب می‌آیند. در آخر، اگر خرید آپارتمان هم برایتان مقدور نیست، می‌توانید به سراغ خانه‌های ویلایی قدیمی بروید و به نوع دیگر سرمایه‌گذاری کنید.

 

لب کلام!

خرید ویلا یا آپارتمان و یا اصلا مهاجرت به شمال، از افکاری است که امروزه خیلی‌ها را به خود جذب کرده است. فرقی نمی‌کند که هدفتان از خرید ویلا یا آپارتمان در شمال چه باشد، به هر حال این امر، به خودی خود نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. حال برای اینکه بهترین سرمایه‌گذاری را تجربه کرد، باید بهترین گزینه‌ها را انتخاب کرد.

در این مقاله از انبوه سازان آراد، ما درباره‌ی موقعیت منطقه آزاد انزلی با شما سخن گفتیم. از مزایا و بسترهای موجود حرف زدیم و هر آنچه را که برای سرمایه‌گذاری و خرید ویلا یا آپارتمان در انزلی لازم بود، در اختیارتان گذاشتیم.

امیدواریم که این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *