خرید ویلای ساحلی در گیلان؛ یک سرمایه‌گذاری پرسود،اما کدام شهر؟

بهترین شهرهای ساحلی گیلان برای خرید ویلا

آرزوی هر کسی است که بعد از گذراندن عمری در شهر و شلوغی آن، بالاخره بار خود را ببندند و از دود و دم کوچ کنند و به سراغ مناطق بکر بروند و ادامه‌ی زندگی را در منطقه بهشتی بگذرانند. در ایران چنین مقصدی استان‌های شمال ایران است؛ به خصوص استان گیلان. و البته چه چیزی می‌تواند بهتر از یک ویلای ساحلی در گیلان خستگی یک عمر را از تن آدم به در ببرد؟

امروزه روز خرید ویلا در مناطق شمالی، به خصوص استان گیلان، نه تنها برای هدفی چون تفریح و استراحت به کار می‌رود، بلکه می‌توان به چشم یک سرمایه‌گذاری پرسود هم به آن نگاه کرد. سرمایه‌ای که نه تنها از ارزش آن کاسته نمی‌شود، بلکه سال به سال نیز افزایش پیدا می‌کند. از بین تمامی انواع ویلا، ویلای ساحلی از همه پرطرفدارتر است، و از طرفی هم گیلان زیباترین سواحل ایران را دارد، پس چرا از این فرصت استفاده نکنیم؟

در این مقاله از انبوه سازان آراد، قصد داریم نگاهی بیندازیم به بهترین و زیباترین شهرهای ساحلی گیلان، که برای خرید ویلای ساحلی بهترین گزینه خواهند بود. به علاوه اندکی از مزایای خرید ویلا در گیلان هم برایتان صحبت خواهیم کرد، تا انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید.

پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

 

با چه هدفی قصد خرید ویلا دارید؟

اولین سوالی که باید قبل از خرید ویلای ساحلی در گیلان از خود بپرسید این است که اصلا قصد و هدفتان از خرید ویلا چیست؟ می‌خواهید برای تفریح و گذران اوقات فراغت ویلا بخرید؟ یا به خرید ویلا به چشم یک سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنید؟ تحقق هر کدام از این اهداف اگر متفاوت از هم نباشند، بی‌شباهت هم نیستند.

شهرهای شمالی ایران به خصوص استان گیلان، از همه‌ی بسترهای لازمه برای هر کدام از اهداف بالا برخوردار هستند؛ فقط اندک تفاوتی که در این موضوع وجود دارد، موقعیت جغرافیایی ویلا است، مثلا به گفته‌ی متخصصان امور املاک، شاید ویلاهای کوهستانی یا جنگلی بیشتر برای تفریح و مواقع فراغت مناسب‌ باشند و ویلاهای ساحلی علاوه بر هدف قبلی، برای سرمایه‌گذاری. این ادعا می‌تواند تا حدودی درست باشد. اما به طور خلاصه، مهم‌تر و بالاتر از هر چیز دیگر، این است که قبل از خرید ویلای ساحلی در گیلان، با افراد کاردان مشورت کنید و با ذهنی باز اقدام به خرید فرمایید.

 

چرا خرید ویلا در گیلان؟

از بحث‌های مهم دیگری که در خرید ویلا در شمال کشور مطرح می‌باشد، این است که اصلا کدام شهر را باید انتخاب کنیم؟
در پاسخ به این سوال ابتدا اجازه دهید، سوال دیگری را که جامع‌تر است بپرسم، بعد به سراغ جز بروم. اولین سوالی که باید بپرسیم این است که در کدام «استان شمال» ویلا بخریم؟ مازندران؟ گیلان یا گلستان؟ کدام شهر برای خرید ویلا مناسب‌تر است؟ کدام شهر بستر مناسب‌تری دارد؟ کدام شهر طبیعت زیباتری دارد؟ و  در آخر کدام شهر از امکانات بیشتری برخوردار است؟

البته پاسخ به این سوال هم سخت است، هم آسان، چون هر سه استان خطه‌ی شمال، بهشت برین‌اند و هیچکدام از دیگری چیزی کم ندارند. سخت است چون انتخاب بین سه مورد بی‌نقص و عالی، بسیار دشوار خواهد بود. اینجاست که متخصصان انبوه سازان آراد به کمک شما می‌آیند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه چیز درباره‌ی منطقه آزاد انزلی؛ موقعیت جغرافیایی، خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

می‌توان به طور خلاصه اینطور جواب این سوال را داد: طبیعت استان گیلان و مازندران، بسیار بسیار زیباتر از استان گلستان است (هرچند که خللی بر ارزش‌های گلستان وارد نیست). درجه‌ی بعد، مازندران امروزه بسیار انبوه شده و سیلی از سرمایه‌گذاران به این منطقه هجوم آورده و البته در نتیجه‌ی آن، قیمت‌ها نیز افزایش چشم‌گیری داشته.

حال فقط گیلان باقی می‌ماند؛ استان گیلان خوشبختانه هنوز آنقدرها درگیر آن سیل نشده و البته طبیعتی بسیار چشم‌گیر هم دارد. گیلان نسبت به مازندران خلوت‌تر و بکرتر بوده ولی با این حال هنوز هم برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری و افزایش سود، گزینه‌ای بسیار عالی می‌باشد.

اکنون جواب سوالی که در ابتدا مطرح شد را بدهیم. جواب این سوال در بخش قبلی مقاله نهفته است، اگر هدفتان فقط لذت و تفریح است، شهرهای جنگلی و کوهستانی، و اگر هم تفریح و هم سرمایه‌گذاری پرسود می‌خواهید، ما خرید ویلای ساحلی در گیلان را پیشنهاد می‌کنیم.

 

بهترین شهرهای ساحلی گیلان برای خرید ویلا

می‌رسیم به اصل مطلب این مقاله. کسانی که می‌خواهند به خرید ویلای ساحلی در گیلان اقدام کنند، به هیچ وجه نباید این بخش را از دست دهند، زیرا در این بخش، مهم‌ترین و مفید‌ترین اطلاعات لازم در رابطه با خرید ویلای ساحلی را در اختیارتان می‌گذاریم.

در این بخش تک به تک به معرفی زیباترین شهرهای ساحلی گیلان پرداخته و از امکانات و فرصت‌های آن با شما حرف خواهیم زد.

• منطقه‌ی آزاد انزلی

این منطقه صدرنشین لیست کوتاه ماست. منطقه‌ی آزاد انزلی سرشار از فرصت‌هاست، منطقه ای بسیار عالی برای سرمایه‌گذاری و خرید ویلا. با امکانات بسیار زیاد رفاهی، درجه‌ی بالای کیفیت زندگی و البته تمامی بسترهای مناسب برای رشد و ترقی سرمایه و سود شما.

منطقه‌ی آزاد انزلی، به خودی خود شهری توسعه یافته قلمداد می‌شود، سرمایه‌گذاری در آن از راه خرید ویلا، بعد از مدتی کوتاه، بازدهی بالایی خواهد داشت. علاوه بر این فرصت‌های خوب و بی‌نظیر، شهر ساحلی انزلی هم سرشار است از زیبایی‌ها و موهبت‌های طبیعی و البته مناطق بکر گردشگری؛ تالاب دیدنی انزلی، فاصله‌ی کوتاه آن تا شهر رشت (حدود نیم ساعت)، سواحل زیبا و چشم‌نواز، و در آخر مراکز تفریحی بسیار زیادی که در چند سال اخیر در شهر ساحلی انزلی ساخته شده؛ همه و همه از هر حیث به محبوببت این شهر افزوده‌اند.

سرمایه‌گذاری و خرید ویلای ساحلی در انزلی را می‌توان به چشم یک امتیاز نگاه کرد، به خصوص در این چند سال اخیر بازار خرید و فروش ویلا در این منطقه حسابی رونق گرفته و البته تنوع فراوانی نیز دارد؛ و می‌توان اطمینان کامل داشت که با هر بودجه‌ای، گزینه‌ای مناسب در این شهر پیدا خواهد شد. اگر به دنبال خرید ویلای ساحلی در گیلان هستید، حتما منطقه آزاد انزلی را در اواویت خودتان قرار دهید.

• شهر بندری آستارا

از دیگر قطب‌های ساحلی شمال کشور که از قضا برای سرمایه‌گذاری هم بسیار مناسب می‌باشد، شهر بندری آستارا است که البته یکی از گزینه‌های بسیار معقول و پربازده برای خرید ویلای ساحلی در گیلان هم به حساب می‌آید. این شهر بندری، اگر مهم‌تر و پراهمیت‌تر از بندر انزلی نباشد، کمتر هم نیست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
هر آنچه که باید درباره‌ی طراحی ویلای مدرن و محوطه ‌سازی آن بدانید!

این شهر، نقطه‌ی مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان به حساب آمده و نسبت به سایر شهرهای مرزی، کمترین فاصله را با پایتخت دارد. درست مثل مورد قبلی، این شهر هم علاوه بر فرصت‌های طلایی برای افزایش سرمایه در کوتاه‌ترین مدت، زیبایی‌های طبیعی بسیاری نیز دارد.

به طور مثال ساحل معروف صدف، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و خب ذکر آبشار لاتون، تالاب استیل، تله‌ کابین و گردنه‌ی زیبای حیران را نباید از قلم انداخت.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید زبان مردم آستارا، برخلاف موقعیت جغرافیایی‌اش که در خطه‌ی شمالی کشور واقع شده، ترکی و تالشی است. البته نیازی هم به تعریف از بازارها و مراکز خرید و پاساژهای آستارا نیست، چون مطمئنم که خودتان به خوبی از امکانات این شهر باخبرید.

• شهر تالش، گیسوم

شهری که با یک تیر، سه نشان زده و هم از نعمت جنگل بکر برخوردار است، هم از نعمت ساحل نقره‌فام و هم از زیبایی‌های کوهستان. پیشنهاد ویژه‌ی انبوه سازان آراد، که سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان برای خرید ویلای ساحلی در این شهر، صف می‌کشند و سر و دست می‌شکانند. بدون اغراق می‌توان ادعا کرد که این شهر، نه شهر، بلکه بهشت برین است.

ساحل معروف و پرطرفدار گیسوم، که راه رسیدن به آن، از دل جنگل بکر و بی‌نظیری به همین نام می‌گذرد، با افتخار در شهرستان تالش قرار دارد. از امکانات ساحل و جنگل گیسوم هک که دیگر نگویم، کلبه‌های جنگلی دنج، آلاچیق و رستوران و کافه و مراکز خرید صنایع دستی، و در ساحل تفریحات آبی همچون جت‌اسکی و پاراگلایدر و پاراسل و پلاژ شنا، از طرف دیگر آفرود و پیست دوچرخه‌سواری. همه و همه در کنار هم این شهر را در مرحله‌ی اول به یک مقصد محبوب گردشگری و در قدم بعد، به گزینه‌ی بسیار عالی برای خرید ویلای ساحلی در گیلان، تبدیل کرده است.

• شهرستان لنگرود، چمخاله

شهر چمخاله، خودش به خودی خود بسیار زیبا، بدیع و چشم‌نواز است، حال ساحلش قلب و نگین انگشتری آن محسوب می‌شود، طوری که شاید تمام زیبایی و محبوبیت آن، درست در سواحلش متمرکز و نهفته باشد. شهر ساحلی چمخاله از زیباترین شهرهای ایران است و نکته‌ی جالب اینکه به ونیز ایران معروف است.

به علاوه امکانات و موهبت‌های این منطقه فقط به ساحلش نیست، در چمخاله تالاب‌های متعددی وجود دارد و رودهای بسیاری از میان شهر عبور کرده است که عمق آن به شش متر هم می‌رسد. ویلاهای رنگارنگ و لوکس زیادی هم با منظره‌ی دریای نیلگون و کوه زمردین لیلاکوه وجود دارد و باعث می‌شود تا ساحل چمخاله و البته کل شهر، بیشتر از هر جای دیگری برای خرید ویلای ساحلی در گیلان، مناسب باشد.

• شهر چابکسر

غربی‌ترین شهر استان گیلان و هم مرز با استان مازندران (که مازندران شهر ما یاد باد…) و البته حداکثر فاصله‌ی آن با شهرستان رامسر، نگین شهرهای ایران، پنج کیلومتر است. شهر ساحلی چابکسر، در نقطه‌ای طلایی از نظر جغرافیایی واقع شده است؛ جایی که کوه و دریا، سنگ و آب به هم می‌رسند و حسابی از مسافران و گردشگران و صد البته از صاحبان ویلا، دلربایی می‌کنند و با شدت هر چه بیشتر، شما را دعوت به خرید ویلای ساحلی می‌کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طراحی ویلا به سبک مدرن؛ نکات کاربردی + بایدها و نبایدها

این شهر هم درست مثل تمامی شهرهای ساحلی و توریستی شمال کشور از امکانات رفاهی و جاذبه‌های طبیعی بسیاری برخوردار است، سه ساحل معروف و محبوب آن، سواحل گل‌سرخ، اوشیان و قاسم‌آباد هستند. به علاوه ییلاق معروف سرولات و رستوران بی‌نظیر خاله خاور نیز در نزدیکی همین شهر قرار دارد و خرید ویلا در نزدیکی آنها، یک سرمایه‌گذاری بسیار پرسود به حساب می‌آید. اگر قصد خرید ویلای ساحلی در استان گیلان را دارید، به هیچ عنوان چابکسر را از قلم نیندازید.

• شهرستان ساحلی رودسر

این شهر در همسایگی کلاچای و چمخاله قرار دارد . از جمله شهرهای محبوب، برای خرید ویلای ساحلی در گیلان است. به علاوه با سی کیلومتر خط ساحلی، به طبع تنوع بی‌نظیری در این حیطه خواهد داشت. حسن رودسر این است که دسترسی به آن از هر طرف ممکن و در نقطه‌ای طلایی واقع شده است. برای مثال تا رشت حدود 72 کیلومتر فاصله دارد.

از مزایای این شهر ساحلی، علاوه بر دسترسی آسان، این است که درست مثل چابکسر، هم جنگل، هم دریا و هم کوه را یکجا با هم دارد و البته سواحلش هم از امکانات تفریحی بسیاری برخوردار است.

• شهر ساحلی کیاشهر

شهری کوچک اما بسیار پرطرفدار و با بسترهای بسیار مناسبی که در آینده‌ای نه چندان دور، سرمایه‌گذاران و گردشگران بسیاری را برای خرید ویلای ساحلی، به این منطقه می‌کشاند. وجود پارک ملی بوجاق و البته پارک جنگلی آن، باعث شده از هر حیث، برای خرید ویلا مناسب باشد.

به علاوه این شهر در 17 کیلومتری آستانه اشرفیه واقع شده و پس از آن فاصله‌ی چندانی با شهر لاهیجان ندارد. کیاشهر در مسیر رشد و ترقی قرار دارد، محبوبیت و امکانات آن روز به روز در حال افزایش است و گذشته از یک مکان بکر و دنج برای استراحت و تفریح، خرید ویلا در این شهر یک گزینه‌ی پرسود به حساب خواهد آمد. پس اگر قصد خرید ویلای ساحلی در گیلان را دارید، به پیشنهاد انبوه سازان آراد گوش داده و این شهر را هم در بین گزینه‌های خود قرار دهید.

 

سخن پایانی

خرید ویلا در یکی از شهرهای شمالی ایران، می‌تواند آرزوی هر کسی باشد. اما این انتخاب، انتخابی است که گزینه‌های بسیار زیادی دارد و خریدار را بسیار گیچ خواهد کرد. از طرف دیگر، امروز خرید ویلا در شمال کشور، نه تنها به عنوان خرید مکانی برای استراحت و تفریح، بلکه یک سرمایه‌گذاری هم به حساب ‌آید.

انبوه سازان آراد به عنوان یک متخصص حرفه‌ای در زمینه خرید و فروش ویلا در شمال، در طی این مقاله قصد داشت تا راهنمایی جامع درباره‌ی خرید ویلای ساحلی در گیلان، به شما ارائه دهد. امیدواریم که از مطالب، کمال استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *