می‌دانید بهترین زمان خرید ویلا در شمال چه فصلی است؟

بهترین فصل خرید ویلا در شمال

خرید یک ویلا در شمال کشور آرزوی قلبی خیلی‌هاست. چه بسیارند کسانی که سال‌های سال برنامه‌ریزی کرده و پس‌انداز می‌کنند و رویای خرید ویلا در شمال را در سر می‌پرورانند. به شخصه، حتی برای خود نویسنده هم، خرید یک ویلای دنج جنگلی در شمال، از آرزوهای بزرگ است و البته با وضعیت موجود، کمی محال می‌نماید، اما به هر حال؛ آرزو بر جوانان عیب نیست! اما گذشته از همه‌ی این حرف‌ها، تا به حال از خود پرسیده‌اید که بهترین فصل خرید ویلا در شمال، کدام فصل است؟

امروز دیگر خرید ویلا در شمال کشور از بحث تفریح و گذران اوقات فراغت گذشته است و وارد بعد جدیدی شده است. بعدی بس فراتر به اسم سرمایه‌گذاری. آری، اکنون خرید ویلا در شمال کشور یک سرمایه‌گذاری پرسود به حساب می‌آید و خوشبختانه بازده آن بسیار بالاست. اما هدف ما این است که بهترین سرمایه‌گذاری را انجام دهیم و البته در یک سرمایه‌گذاری خوب و پرسود، زمان‌بندی اهمیت ویژه‌ای دارد.

در این مقاله از انبوه سازان آراد، ما قصد داریم تا درباره‎‌ی بهترین زمان خرید ویلا در شمال با شما حرف بزنیم و هر نوع اطلاعات لازمی را که شاید در این باره از چشمتان جا مانده باشد، به شما یاددآوری کنیم. واقع‌بینی و حقیقت، یکی از اصول ماست، پس تا انتهای این مقاله‌ی جامع با ما همراه باشید.

 

هدفتان را از خرید ویلا در شمال مشخص کنید

اولین قدم در انجام هر کاری، این است که بدانیم هدفمان از انجام آن کار چیست. باید همان ابتدای کار روشن کنیم که با خودمان چند چندیم، چه توقعات و انتظاراتی داریم و از انجام فلان کار به دنبال چه هستیم؟ این مرحله‌ی اول باعث می‌شود تا درک بهتری از کاری که می‌خواهیم به انجام برسانیم داشته باشیم و با قدم‌های محکم‌تر و استوارتر وارد راه شویم.

خرید ویلا در شمال هم از قاعده مستثنی نیست. اول از هر چیزی، باید ابتدا تصمیم بگیریم که هدفمان از خرید چیست، بعد به سراغ بهترین فصل خرید ویلا در شمال برویم. به علاوه، اینکه بدانید هدفتان از خرید ویلا چیست هم در انتخابتان تاثیر خواهد گذاشت؛ آیا اصلا برای هدفی که در نظر دارید ویلا مناسب است، یا اینکه خرید آپارتمان ممکن است گزینه‌ی بهتری باشد؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طراحی ویلا به سبک مدرن؛ نکات کاربردی + بایدها و نبایدها

برگردیم سر همان مسئله‌ی قصد شما از خرید؛ آیا هدفتان از خرید ویلا در شمال داشتن یک مکان برای تفریح و مسافرت و گذران اوقات فراغت است؟ یا اینکه فقط به آن به چشم سرمایه نگاه می‌کنید، می‌خرید و چند سال بعد با افزایش قیمت می‌فروشید؟ یا اینکه اصلا کلا قصد دارید از شهر و دیار خودتان کوچ کرده و به خطه‌ی شمال مهاجرت کنید؟

 

موقعیت جغرافیایی ویلای خود را مشخص کنید

بعد از اینکه هدفتان را از خرید ویلا در شهرهای شمالی مشخص کردید، اکنون قبل از اینکه وارد مبحث بهترین زمان خرید ویلا در شمال شویم، باید یک مرحله‌ی دیگر را هم پشت سر بگذاریم. لپ کلام! دوست دارید در کدام شهر و یا کدام استان شمال ویلا خریداری کنید؟ مازندارن (که مازندارن شهر ما یاد باد)، گیلان یا گلستان؟

جانم برایتان بگوید که بازار خرید ویلا در استان مازندارن از همه جا داغ‌تر و شلوغ‌تر است، به طوری که همه برای خرید ویلا در مازندارن، در شهرهایی چون نور، رویان و یا محمودآباد سر و دست می‌شکانند. به تَبَع همین موضوع، قیمت خرید در این استان بسیار بالاتر است. در مراحل بعدی، استان گیلان و استان گلستان قرار می‌گیرند.

گذشته از شهر و استان، این را هم مشخص کنید که دوست دارید ویلایتان در کجا قرار داشته باشد؟ به دنبال یک ویلای ساحلی هستید؟ یا اینکه دوست دارید در دل یک جنگل دنج و سرسبز ویلا داشته باشید؟ شاید هم اصلا عاشق کوهستان و مناطق ییلاقی هستید؟ و در آخر، شاید دلتان یک آپارتمان شیک در داخل شهر بخواهد؟ اهمیت این موضوع وقتی روشن می‌شود که بدانید خرید ویلا در هر قسمت، ممکن است طبق فصلی که در آن قرار داریم، متغیر باشد.

 

مزایا و معایب خرید ویلا در بهار و تابستان

هوای فصل بهار در شمال، بهشتی است؛ نه خبری از سوز زمستان است، نه خبری از گرما و شرجی تابستان. گرچه بد نیست بگویم که زمستان شمال آنقدرها هم سوز و سرما ندارد! درست مثل همین هوای خوب، اوضاع خرید ویلا هم خوب است. اما فقط «خوب» است. اما آیا بهترین فصل خرید ویلا در شمال بهار است؟

اول ادامه‌ی مقاله را خوانده و بعد خودتان قضاوت کنید. از خوبی‌های خرید ویلا در بهار، این است که هنوز یخ قیمت‌ها شکسته نشده، ممکن است کمی افزایش پیدا کرده باشد، اما نه آنقدرها. به علاوه نوسان قیمت را هم کمتر در اسن فصل شاهد خواهیم بود. تنها عیب موجود، این است که تنوع ویلا چندان زیاد نیست؛ یعنی از زمستان بیشتر، و از تابستان به طبع کمتر است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همه چیز درباره‌ی منطقه آزاد انزلی؛ موقعیت جغرافیایی، خرید ویلا و سرمایه‌گذاری

اما برسیم به فصل تابستان، فصل گرما و شرجی که حتی اگر برای خرید نوشابه تا سر کوچه بروید، از عرق موش آب کشیده خواهید شد. ولی خب به هر حال، هر که طاووس خواهد، جور هندوستان باید کشد! فصل تابستان هم درست سایر فصول، هم معایب خاص خودش را دارد، هم مزایای مشخص خودش را و شاید به نظر شما بهترین زمان خرید ویلا در شمال باشد.

تابستان فصل تعطیلی‌هاست و به راحتی می‌توان به شمال سفر کرد و حسابی برای خرید یک ویلای دلخواه وقت گذاشت. از طرفی تنوع فروش بسیار بالاست و آنقدر گزینه‌های فراوانی خواهید داشت که به مرز گیج شدن برسید. اصلا برای فروشنده‌ها هم بهترین فصل است و به راحتی ویلا فروش می‌رود. اما! در این فصل افزایش قیمت بسیار بسیار بالایی را شاهد خواهیم بود و نوسان قیمت هم به شدت بالاست.

 

مزایا و معایب خرید ویلا در پاییز و زمستان

در فصل پاییز، هوا رو به سردی می‌گذارد و درست به تقلید آن، بازار خرید و فروش هم اندکی سرد شده و از رونق می‌افتد، بیشتر از تابستان و کمتر از زمستان. با شروع شدن فصل تحصیل، جاده‌های شمال هم عاری از مسافر می‌شود و اندکی رنگ آرامش را به خود می‌بیند. (البته این موضوع مال قدیم‌ها بود، اکنون تابستان و پاییز و زمستان فرق با هم ندارند!)

خلاصه که در فصل پاییز، هر چند که تنوع خرید ویلا کاهش پیدا می‌کند و حتی خیلی از فروشنده‌های مایل به فروش ملک خود نیستند، اما باز هم با این حال هنوز هم می‌شود چیز به درد بخوری پیدا کرد. از آن مهم‌تر، می‌توان از افت قیمت پاییز هم کمال استفاده را برد. تازه؛ کسانی که قصد استفاده از وام خرید ملک را هم دارند، توصیه می‌شود که در این فصل به آن اقدام کنند. حال با این اوصاف، شاید از نقطه نظر شما، بهترین فصل برای خرید ویلا در شمال همین باشد.

اما نوبت زمستان فرا می‌رسد، هوا سرد و سوزان و منجمد می‌شود، به دنبالش هم بازار ملک در خوابی نه چندان طولانی فرو می‌رود. اما دست نگه دارید! هنوز هم می‌شود در این فصل دست به خرید ویلا زد. طبق آمار و ارقام، در فصل زمستان قیمت املاک به بیشترین میزان ممکن، یعنی حدود 10 درصد کاهش پیدا می‌کند. این رقم شاید در آمار اندک جلوه کند، اما پای میز معامله، چندین بلکه چند صد میلیون برایتان سود به همراه خواهد داشت. اما باز هم به هر حال حواستان باشد، خرید ملک در زمستان پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خودش را دارد و مشورت با یک تیم حرفه‌ای مثل انبوه سازان آراد، منافع زیادی برایتان خواهد داشت.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خرید ویلای ساحلی در گیلان؛ یک سرمایه‌گذاری پرسود،اما کدام شهر؟

 

با حقیقت رو به رو شوید!

می‌خواهم رک و پوست کنده و بدون پرده با شما خوانندگان عزیر صحبت کنم. تا به اینجای مقاله که رسیدید، باید به عرضتان برسانم که چیزی به اسم بهترین زمان برای خرید ویلا در شمال وجود ندارد! این حقیقت تلخی است که دیر یا زود قبل از پایان مقاله باید با آن رو به رو می‌شدید.

هر کدام از فصل‌ها سال، مزایا و معایب مخصوص خودشان را دارند و در کنار آن آنقدر وزنه را متعادل می‌سازند که در پایان اصلا هیچ فرقی به حالتان نخواهد کرد که در کدام فصل ویلا بخرید؛ پاییز و زمستان فصل ارزانی است، اما ویلای خوب پیدا نمی‌شود، بهار و تابستان فصل فراوانی است ولی قیمت‌ها سر به فلک می‌کشند.

گذشته از آن، ما در کشوری به اسم ایران زندگی می‌کنیم! بدون کوچکترین شک و شبهه‌ای، همه از وضعیت حاکم به خوبی آگاهی داریم و می‌دانیم که دیروز چه بوده، امروز چه خبر است و فردا چه خواهد بود.

پس عاقلانه‌ترین کاری که می‌توان در این شرایط انجام داد این است که اگر قصد خرید ویلا را دارید، بهترین فصل خرید ویلا در شمال را کنار گذاشته و همین امروز آستین بالا زده و برای خرید اقدام نمایید، اصلا اصل و اساس هر سرمایه‌گذاری موفق، این است که در لحظه تصمیم بگیرید و ریسک‌پذیر باشید و لب کلام اینکه دل را به دریا بزنید.

 

کلام پایانی

امروزه خرید ویلا در شمال کشور نه تنها یک قدم مفید برای یک زندگی با کیفیت، بلکه به عنوان یک سرمایه‌گذاری، آن هم از نوع پرسودش بر شمرده می‌شود. مهم‌ترین اصل هم در یک سرمایه‌گذاری، زمان‌بندی است، پس اینکه بدانیم بهترین زمان خرید ویلا در شمال کدام فصل است، بسیار به نفعمان خواهد بود.

ما انبوه سازان آراد هستیم، تیم حرفه‌ای و متخصص در زمینه‌ی خرید و فروش و ساخت ویلا های شهرکی در منطقه آزاد انزلی. در این مقاله قصد داشتیم تا از بهترین زمان برای خرید ویلا برایتان صحبت کنیم و قدم به قدم شما را در این امر خطیر، راهنمایی کنیم. اما خلاصه اینکه همواره به یاد داشته باشید، با قاطعیت نمی‌توان فصل مشخصی را برای این کار مشخص کرد، چون هر زمان، مزایا و معایب خاص خود را دارد و همه چیز به تصمیم شما باز می‌گردد؛ همین امروز تصمیم بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *